4 laisvai samdomų klientų tipai ir kaip juos padaryti laimingais

Žmonėms maloni ne visada yra silpnybė

Ali Yahya nuotrauka „Unsplash“

Aš visada buvau maloni žmonėms.

Kaip silpnybė, tai baisus dalykas. (Jūs pasinaudojate ... labai daug. Bet tam tikru momentu aš pradėjau suvokti, kad tai taip pat yra viena didžiausių mano stiprybių. Po gyvenimo gyvenimo studijų, kas daro žmones laimingus, pradėjau šias žinias naudoti savo laisvai bendraujantiems santykiams ir viskas niekada nebuvo geriau.

Dabar aš galiu užmegzti ryšį tarp to, ko prašo mano klientas (arba kaip jis to prašo), ir nuo to, koks rezultatas padarys jį laimingesnį. Tai leidžia man eiti aukščiau ir už jo ribų tokiu būdu, kokio niekada negalėčiau, jei žiūrėčiau tik į užduotį. Tai taip pat padėjo man nustatyti tam tikrus klientų tipus, su kuriais aš vėl ir vėl dirbau, ir kurie, pasirodo, tiems klientams, kuriems galų gale labiausiai reikia.

1. Svajonių klientas

„CoWomen“ nuotrauka „Unsplash“

Tai skamba kaip nesąmonė, tiesa? Kiekvienas laisvai samdomas vertėjas svajoja apie tą klientą, su kuriuo tiesiog paspaudžiate. Jums patinka tas darbas, kurio jie reikalauja, jie „supranta“, kaip jūs darote, tai tik tobulumas nuo pradžios iki pabaigos. Tačiau santykiams su savo svajonių klientu reikia darbo, kaip ir su bet kuriuo kitu klientu. Skirtumas tik tas, kad užuot planavę nesklandumus ar nerealius lūkesčius, jūs kovojate su pasitenkinimu. Tai viskas ant tavęs.

3 žingsniai, kad jūsų svajonių klientas būtų laimingas:

1. Paskatinkite. Nelaikykite savo svajonių kliento savaime suprantamu dalyku. Tiesiog todėl, kad jie yra jūsų idealus klientas, dar nereiškia, kad esate jų idealus laisvai samdomas vertėjas, todėl įsitikinkite, kad jie turi priežastį laikytis jūsų. Pasiūlykite privilegijų už jų lojalumą jūsų prekės ženklui.
  2. Likite profesionalūs. Nesunku priartėti prie klientų, su kuriais gerai bendraujate. Aš net sakyčiau, kad užmezgiau draugystę su pora mano, tačiau svarbu niekada nepamiršti, kad tavo klientas yra tavo viršininkas. Nedarykite blogo elgesio su kitais klientais, kad jie jaustųsi gerai, ir niekada nesinaudokite labiau atsitiktinumu, nei jie daro jūsų bendravime.
  3. Išlaikykite savo asmeninius standartus. Pakartotinis darbas gali užstrigti, net jei jums labai patinka tas asmuo, su kuriuo dirbate. Raskite būdų, kaip išlaikyti tai šviežią, ir, svarbiausia, neleiskite savo darbo kokybei slysti vien todėl, kad manote, jog klientas galvoja apie jūsų pasaulį.

Nepamirškite taip dažnai klausti savo svajonių kliento. Tai rodo, kad jų pasitenkinimas vis dar yra jūsų prioritetas. Suteikite jiems patirties, išskiriančios jus iš kitų laisvai samdomų vertėjų.

2. „Jack-in-the-Box“

„Web Hosting“ nuotrauka „Unsplash“

Šis klientas turi daug darbo už jus. Kaip, daug darbo. Ar bent jau tai jis pasakė prieš tris savaites. Nuo to laiko tai buvo krekeriai ir jūs ėmėtės kitų darbų, kad užpildytumėte po jo likusią spragą. Tuomet šį rytą prabudote į el. Laišką su mėnesio užduotimis, kurių jam prireiks po dviejų savaičių. Dabar jūs šaukiate, nes, nors dolerio ženklai šoka per visą jūsų viziją, laikas, kurį jūs sakėte jiems, kad atidėsite, praėjo per tas tris radijo tylos savaites.

Kai kuriems klientams tai yra toks nuspėjamas modelis, kurį iš tikrųjų galite pritaikyti, kai tik žinosite, kokia jų istorija. Jei turite daug lankstumo tokiems dalykams (arba tvarkaraščiui, kuriame pilna nuoseklesnių klientų, kuriems galėtumėte nustatyti savo laiką), galite nejausti poreikio imtis kokių nors veiksmų. Jei vis dėlto esate panašus į daugumą iš mūsų ir negalite visko mesti, kai „Jack-in-the-Box“ pasirodys skubus 20 ir daugiau valandų darbo laikas, geriausiai dirbsite turėdami tam tikras ribas.

3 žingsniai, kaip padaryti „Jack-in-the-Box“ laimingą:

1. Nustatykite ribas. Tai nuoširdžiai mano patarimas bet kokiems santykiams, kuriuos kada nors turėsite, tačiau tai ypač svarbu šiame scenarijuje. Tiksliai praneškite savo klientui, kiek reikia pastebėti, kad pagrįstai atliktumėte užduotį, kurią jie paprastai jums suteikia. Padėk, kad citata dosniai. Net jei šį kartą jums reikia tik 48 valandų, kitą kartą galite būti daug judresni.
  2. Stovėkite tvirtai. Būkite pasirengę šiek tiek atspausti. „Jack-in-the-Box“ nepatinka, kai jam sakoma, kad kažkas neveikia paskutinę minutę. Problema ta, kad jis visada bendrauja su jumis paskutinę minutę. Tai nėra „tu“ problema.
  3. Pasiūlykite išlaikymo susitarimą. Jei jūsų „Jack-in-the-Box“ reguliariai pas jus ateina su darbu, kurį jums patinka daryti, ir su sveiku biudžetu, įsitikinkite, ar jis sutiks su išlaikymo sutartimi. Sutartyje aiškiai pasakykite, kad jūs negalite būti atsakingas už užduočių atlikimą, nes jos laiku neatgauna jums. Jūs gaunate atlyginimą, nesvarbu, ką, ir jie yra skatinami efektyviai bendrauti.

„Jacks-in-the-Box“ yra tokia, kokia yra, nes jie (arba žmonės, kuriems jie dirba) kovoja su laiko valdymu. Jei norite sugebėti nustatyti ribas su šio tipo klientais, turite tam turėti aukštą moralės pagrindą. Nedėkite jų daiktų ant galinio degiklio vien todėl, kad jie taip padarė ir jūs. Priimkite jų darbą į tokį standartą, kokį laikytumėtės bet kurio kito kliento atveju, ir atlikite tai laiku.

3. Perfekcionistas

Amy Hirschi nuotrauka „Unsplash“

Būkime tikri čia, mes kalbame apie mikromangarus. Jūs gausite savo dalį iš šių dalykų, ir gerai, jei jiems tai bus sudėtinga. Perfekcionistiški klientai mėgsta rinktis detales. Jie nori žinoti, kur esate, kiekviename proceso etape. Jų projektai yra jų kūdikiai, ir jie nori nieko, bet tik geriausio savo kūdikiams.

Jei būčiau klientas, beveik neabejotinai būčiau mikromenininkas. Štai kodėl aš slapta mėgstu dirbti su jais! Tiesiog nėra nieko, kas mane labiau patenkintų profesionaliu dalyku, kaip padaryti mikromanderį laimingu. Štai kodėl: dažnai pastebiu, kad klientai, kurie bando mane valdyti mikrotvarka, visų pirma nenorėjo manęs samdyti. Jie norėjo patys atlikti darbą, jie tiesiog per daug priblokšti. Kai priverčiu juos suprasti, kad suprantu jų viziją ir atsidauju tam, kad įgyvendinčiau tai, apie ką jie svajojo, aš beveik galiu pajusti jų palengvėjimą, spinduliuojantį internetu.

3 žingsniai, kaip padaryti perfekcionistus laimingais:

1. Atsakykite į viską. Šio tipo klientams svarbu net mažiausias prašymas ar pasiūlymas. Jie nori žinoti, kad buvo girdimi kiekvieną kartą. Pavyzdžiui, kai bendradarbiauju su „Google“ dokumentais, atsakau į jų komentarus, o ne spustelėkite „Išspręsti“, net jei tai būtų tiesiog greita pastaba pasakyti, kad pataisiau. Aš jiems leidžiu apsispręsti, kai kažkas išsispręs.
  2. Atsakykite prieš klausdami. Mikrobankininkai bijo nežinomybės. Jūs galite sušvelninti šią baimę, kai jūsų procesas išdėstytas nuo pat pradžių. Aš turiu paketą, kurį dažniausiai išsiunčiu įlipdamas į naują klientą, kuris tai daro tiksliai (idėją iš tikrųjų gavau iš visų mano visų laikų mėgstamiausių klientų, fotografo, kuris prisiekia tai turėdamas su savo klientais).
  3. Žinokite savo ribas. Perfekcionistai ne visiems. Jiems reikia daug supratimo. Jei nesate kažkas, kas galėtų gerai dirbti su mikromenedžeriais, geriau, jei galite, jų vengti. Jie jus sujaudins, o jūsų darbas juos nuvils.

Tai gali padaryti mikromanderį laimingu. Vis dėlto jie turi nemalonų polinkį į savo kelią ir tai yra problema, kai kalbama apie produktyvumą. Galite pastebėti, kad jie prašo pakeitimų, o vėliau paprašyti anuliuoti tuos pakeitimus, nesuvokiant to, ką jie daro. Jie gali pareikalauti daug jūsų laiko ne dėl kitos priežasties, o tik dėl to, kad nori nuolatinio pasitikėjimo.

Štai kur jums bus naudinga žinoti savo procesą ir pranešti jiems apie procesą iš „get-go“. Nusistatykite ribas su savo perfekcionistės drauge ir būkite pasirengę mandagiai jiems priminti apie tas ribas, kai viskas pradeda išeiti iš rankų.

4. Tas, kuris pasišalino

Jėzaus Kiteque nuotrauka „Unsplash“

Manėte, kad jis tikrai bus svajonių klientas, tada jis paliko tuščią gautųjų dėžutę ir skylę jūsų kalendoriuje. Jūs sekėte, bet nesėkmingai.

Nori, kad tas darbas būtų grįžęs. Norite progos sutvarkyti reikalus. Labiausiai norėtumėte žinoti, kas nutiko. Tai kenkia, kai potencialus klientas pažada jums pasaulį ir tada jį vaidenasi, tačiau vienintelis būdas susitvarkyti su tokia situacija yra sveika tikrovės dozė.

3 žingsniai, kad padarytum laimingą:

1. Jūs tikriausiai negalite. Štai kodėl jie yra tie, kurie pabėgo, o ne tie, kurie gali išsisukti. Kad ir kas nutiktų, jų jau seniai nebėra.
  2. Bet kokiu atveju nenorite. Nes ne kiekvienas darbas yra tinkamas, ir tai gerai.
  3. Tiesą sakant, jums tikrai reikia judėti toliau. Yra ir kitų klientų, kurie jus kasti. Jūs eikvojate savo laiką ieškodami tų, kurie to nedaro!

Žinoma, visada gali praversti trumpa analizė, kai žlugs perspektyvus sandoris. Jei pralošiate kelis pasiūlymus vienas po kito, galbūt norėsite ieškoti modelių. Imkitės to, ko išmokote, ir nuneškite į kitą darbą. Kai geriau žinai, darai geriau.

Bet kai tai padarysite, pats laikas pateikti kitą pasiūlymą. Toliau judėkite į priekį. Jūsų svajonių klientas laukiasi jūsų.